Agenda Alt Empordà


J U N Y


Dijous 20 - 'Cayron' amb de Pyrene Pelayo i Teresa Domingo a la Biblioteca de Figueres (18:30)

Dijpus 20 - Acte de lliurament del títol de personatge de l'any a Jaume Subirós i festa del solstici d'estiu al Castell de Sant Ferran de Figueres (19:00)

Dijous 20 - Rumba a la Fresca amb Toni Cayena a la Jonquera (20:30)

Dijous 20 - Fall'N al Xiringuito X de La Rubina (22:00)


Divendres 21 - Dia de la Música a Figueres

Divendres 21 - 'Dalí, la música i els músics' amb Anna Pou Van Den Bossche al Cercle Sport Figuerenc (19:00)

Divendres 21 - Concert de final de curs de l'Escola de Música del Casino Menestral al Parc Bosc de Figueres (19:00)


Dissabte 22 - "El joc de contrastos" amb Projecte Dansa al Teatre el Jardí de Figueres (12:00)

Dissabte 22 - Trobada de Corals a la Basílica de Castelló d'Empúries (18:00)

Dissabte 22 - Sardanes amb la Cobla Mediterrània a la Rambla de Figueres (19:00)

Dissabte 22 - Festival de l'Escola de Dansa Marta Coll al Teatre el Jardí de Figueres (20:00)


Diumenge 23 - Rebuda de la Flama del Canigó a la plaça de l'Ajuntament de Figueres (19:00)

Diumenge 23 - Correfoc de Sant Joan a la Jonquera (22:00)

Diumenge 23 - Orquesta Mediterránea i Dj Insausti a la Revetlla de la Jonquera (23:00)

Diumenge 23 - Revetlla de Sant Joan amb Radio Cassette Night i Dj Alegre al Passeig Marítim de Llançà (23:30)

Diumenge 23 - Merkado Negro a la Revetlla de Sant Joan de Vilajuïga

Diumenge 23 - Trio Calavera a la Revetlla de Sant Joan de Garrigàs

Diumenge 23 - Focs artificials de Sant Joan a Roses (23:00)

Diumenge 23 - Tutú Keké i Dj Víctor Mata a la Revetlla de Vilamalla (23:30)

Diumenge 23 - Betty Orquestra a la Revetlla de Sant Joan al Port de la Selva (23:30)

Diumenge 23 - Orquestra Saturno a la Revetlla a Empuriabrava (22:30)

Diumenge 23 - Focs artificials des de la platja d'Empuriabrava (24:00)


Dilluns 24 - Audició de sardanes am Els Rossinyolets a Castelló d'Empúries (19:00)


Divendres 28 - Mostra del Vi de l'Empordà a la Rambla de Figueres

Divendres 28 - Festa Major d'Estiu a Sant Pere Pescador

Divendres 28 - The Covers Band i Orquestra Maribel a la plaça Catalunya de Figueres (22:30)


Dissabte 29 - Mostra del Vi de l'Empordà a la Rambla de Figueres

Dissabte 29 - Festa Major d'Estiu a Sant Pere Pescador

Dissabte 29 - Inici de TramuntanArt a El Port de la Selva

Dissabte 29 - Festa inaugural del FASTT Empordà amb Micropobles a escena a Sant Climent Sescebes (20:00)

Dissabte 29 - Radio Cassette Night al Soho Lounge d'Empuriabrava (22:00)

Dissabte 29 - Hotel Cochambre i Nous Màgics a la plaça Catalunya de Figueres (22:30)


Diumenge 30 - Festa Major d'Estiu a Sant Pere Pescador

Diumenge 30 - Festa de Sant Pere a Figueres

J U L I O L

Dilluns 1 - Marco Mezquida al Festival Istiu a Castelló d'Empúries (20:30)


Dimarts 2 - Penélope al Festival Istiu a Empuriabrava (19:00)


Dimarts 2 - Joan Colomo al Festival Istiu a Castelló d'Empúries (20:30)

Dimarts 2 - Abril Gabriele al Festival Istiu a Empuriabrava (22:30)


Dimecres 3 - Festival Figueres es MOU a Figueres

Dimecres 3 - Tripulant al Festival Istiu a Empuriabrava (19:00)


Dimecres 3 - Roger Mas al Festival Istiu a Castelló d'Empúries (20:30)

Dimecres 3 - Minibús Intergalàctic al Festival Istiu a Empuriabrava (22:30)


Dijous 4 - Festival Figueres es MOU a Figueres

Dijous 4 - Triquell al Festival Istiu a Castelló d'Empúries (20:00)

Dijous 4 - Gemma Humet al Festival Istiu a Castelló d'Empúries (22:00)


Divendres 5 - Festival Figueres es MOU a Figueres

Divendres 5 - Saphie Wells al Festival Istiu a Castelló d'Empúries (19:00)

Divendres 5 - "Iaia" de Mambo Project al Festival FASTT a Vilaür (21:00 i 22:30)

Divendres 5 - The Gramophone All Stars al Festival Istiu a Castelló d'Empúries (22:30)


Dissabte 6 - Festival Figueres es MOU a Figueres

Dissabte 6 - "Adéu, Jane!" de Cia Binomi al Festival FASTT a Pont de Molins (22:00)

Dissabte 6 - Blaumut al Festival Istiu de Castelló d'Empúries (22:00)

Dissabte 6 - Miqui Puig Dj amb Llibert Fortuny al Festival Istiu a Castelló d'Empúries (23:59)


Diumenge 7 - "Peix" amb Cia Hotel Iocandi al Festival FASTT a Vilamacolum (20:00)

Diumenge 7 - La Ludwig Band al Festival Istiu a Castelló d'Empúries (20:30)


Dijous 11 - Merca promo Estiu de Comerç Figueres a la Rambla (09:00 a 21:00)


Divendres 12 - "Veus que no veus" de Cia. Pepa Plana al Festival FASTT a Sant Climent Sescebes (22:00)


Dissabte 13 - "You say tomato" de la Sala Trono al Festival FASTT a Garrigàs (22:00)


Diumenge 14 - "La punta del meu nas" de Kolektivo Konika al Festival FASTT a Vilanant (20:00)


Divendres 19 - Bertranada Fest amb Buhos, Orquestra Mitjanit i Ryna Dj a Vilabertran (22:30)


Dissabte 20 - Radio Cassette Night a la Festa del Barri de la Presó de Figueres