Agenda Alt Empordà



F E B R E R

Dimarts 27 - 'Scrapper' amb Cineclub Diòptria a Cat Cinemes de Figueres (18:15)

Dimarts 27 - Presentació de 'L'or perdut dels llimoners i altres narracions' de Xavier Febrés a la Biblioteca de Figueres (19:30)


Dijous 29 - Fira Impulsa a Figueres

Dijous 29 - Conferència 'Introducció a la vida i l'obra de Mercè Rodoreda' amb Marina Porras a la Biblioteca de Figueres (18:30)

Dijous 29 - Conferència sobre la rehabilitació de la Casa Natal de Salvador Dalí amb Dani Freixes i Joan Falgueras al Cercle Sport Figuerenc (19:00)

Dijous 29 - Presentació de 'L'illa del silenci' de Laia Vilaseca a la Llibreria Abacus de Figueres (19:00)

Dijous 29 - 'Scrapper' amb Cineclub Diòptria a Cat Cinemes de Figueres (20:30)


M A R Ç

Divendres 1 - Fira Impulsa a Figueres

Divendres 1 - Festival Ceba Negra a Figueres

Divendres 1 - L'Escala Vila del Llibre a l'Escala


Dissabte 2 - Fira Impulsa a Figueres

Disabte 2 - Figa Dolça, mostra de pastisseries a la Rambla de Figueres (10:00-20:00)

Dissabte 2 - Festival Ceba Negra a Figueres

Dissabte 2 - L'Escala Vila del Llibre a l'Escala

Dissabte 2 - Saló Tecnologia i Manga a Roses

Dissabte 2 - Cicle de debats "Història i memòria. Figueres" al Cercle Sport Figuerenc (09:00)

Dissabte 2 - Carnaval a Vilabertran

Dissabte 2 - Carnaval a Cantallops


Diumenge 3 - Fira Impulsa a Figueres

Diumenge 3 - Festival Ceba Negra a Figueres

Diumenge 3 - L'Escala Vila del Llibre a l'Escala

Diumenge 3 - Saló Tecnologia i Manga a Roses

Diumenge 3 - Ball de tarda al Cercle Sport Figuerenc (17:30)

Diumenge 3 - Grup Iris presenta e-Strings en concert al Teatre el Jardí de Figueres (18:00)


Dissabte 9 - Cicle de debats "Història i memòria. Figueres" al Cercle Sport Figuerenc (09:00)

Dissabte 9 - Caminada de les dones a Sant Pere Pescador (09:45)


Diumenge 10 - Cursa de la Dona a Agullana (10:00)

Diumenge 10 - Fira de la Ceba i el Calçot a Vila-sacra

Diumenge 10 - Ball de tarda al Cercle Sport Figuerenc (17:30)


Dissabte 16 - "Tres en un banc" amb Alfons Gumbau, Jaume Alsina i Salvador Torres al Teatre Sindicat de Lladó (20:00)


Diumenge 17 - Mercat dels Tortells a Bàscara

Diumenge 17 - Ball de tarda al Cercle Sport Figuerenc (17:30)


Dissabte 23 - Inici de la Fira del Vaixell d'Ocasió a Empuriabrava

Dissabte 23 - XIV edició del Via Crucis Vivent de l'Escala (22:00)

Dissabte 23 - "Casa de nines" amb Tequatre a La Cate de Figueres (20:00)


Diumenge 24 - Ball de tarda al Cercle Sport Figuerenc (17:30)

Diumenge 24 - "Casa de nines" amb Tequatre a La Cate de Figueres (18:00)


Dijous 28 - Festival Còmic a Figueres


Divendres 29 - Festival Còmic a Figueres


Dissabte 30 - Festival Còmic a Figueres

Dissabte 30 - "La Passió" a Vila-sacra (17:00 i 19:00)

Dissabte 30 - La Santa Gresca del Festival Ítaca a l'Escala


Diumenge 31 - Festival Còmic a Figueres

A B R I L

Diumenge 7 - Fira del Conill a Vilafant